Nadčasový luxusní nábytek vyrobený v EU.
SLEVA 5 % – AKCE do 31. března na K&M postele, zadejte v košíku kód "DAME5".

Víte, co jsou americké boxspring postele? Výhody na nevýhody.

Boxspring postel je moderní typ postele, který nabízí mnoho výhod pro ty, kteří si chtějí dopřát pohodlný a kvalitní spánek. V tomto článku si probereme podrobněji, co to boxspring postel vlastně je, jaké jsou její výhody a pro koho je tato postel vhodná.

Co je americká boxspring postel?

Boxspring postel je typ postele, který se skládá ze tří hlavních částí: boxspring základny, matrace a vrchního potahu. Základna boxspring postele je typicky velmi robustní a pevná, a skládá se z pružinového jádra, které je obalené pěnou nebo jiným typem polstrování. Matrace boxspring postele je typicky velmi vysoká a měkká, a může být vyrobena z různých materiálů, jako je pěna, latex nebo pružiny. Vrchní potah boxspring postele může být vyroben z látky, kůže nebo umělých materiálů.

Výhody boxspring postele

Boxspring postel nabízí řadu výhod pro ty, kteří si ji pořídí. Mezi nejvýznamnější patří:

  1. Vysoká pohodlnost a podpora těla - Boxspring postel je velmi pohodlná a přirozeně podporuje celé tělo, což je ideální pro lidi s bolestmi zad nebo kloubů. Díky pružinové základně a měkké matraci se postel dokáže přizpůsobit tvaru těla a pomoci uvolnit svalové napětí.

  2. Snadné vstávání - Díky vysoké základně boxspring postele je snadné vstávat a ulehat na postel. Tato vlastnost je ideální pro starší lidi nebo pro ty, kteří mají potíže s pohybem.

  3. Vynikající ventilace - Boxspring postele jsou velmi dobře větrané díky pružinové základně, což znamená, že se v posteli neudržuje vlhkost a nevytváří se plísně nebo jiné bakterie.

  4. Stylový design - Boxspring postele mají moderní a stylový design, který se hodí do každého interiéru. Díky výběru různých materiálů a barev lze boxspring postel snadno přizpůsobit vlastnímu vkusu.

Pro koho je boxspring postel vhodná?

Boxspring postel je ideální pro ty, kteří hledají kvalitní a pohodlnou postel s moderním designem. Tento typ postele je vhodný pro lidi s bolestmi zad nebo kloubů, kteří hledají postel, která dokáže poskytnout vysokou pohodlnost a podporu těla. Také je to ideální volba pro starší lidi nebo pro ty, kteří mají potíže s pohybem, protože vysoká základna boxspring postele usnadňuje vstávání.

Při výběru boxspring postele je důležité zvážit několik faktorů, jako jsou velikost postele, výška základny, typ matrace a materiál potahu. Boxspring postele jsou k dispozici v různých velikostech, od jednolůžek až po king size postele. Je důležité vybrat správnou velikost postele pro váš prostor a potřeby.

Výběr správné matrace je také klíčovým faktorem při výběru boxspring postele. Matrace by měla být dostatečně měkká a pružná, aby se dokázala přizpůsobit tvaru těla, ale zároveň by měla poskytnout dostatečnou podporu pro správnou polohu páteře. Materiál potahu by měl být kvalitní a odolný, aby vydržel opakované používání a zároveň by měl být esteticky příjemný a ladit s interiérem vaší ložnice.

Závěrem lze říci, že boxspring postel je skvělou volbou pro ty, kteří hledají pohodlnou a kvalitní postel s moderním designem. S řadou výhod, jako je vysoká pohodlnost a podpora těla, snadné vstávání, vynikající ventilace a stylový design, je to ideální volba pro každého, kdo chce investovat do svého spánku a zdraví. 

Proč jsou boxspring postele nazývány americkými a kontinentálními postelemi?

Boxspring postele jsou často nazývány také americkými nebo kontinentálními postelemi, protože jejich původ a popularita pochází z Ameriky a Evropy. Tyto postele se staly velmi populárními v USA v průběhu 20. století a později se rozšířily do Evropy.

Tento typ postele byl poprvé vytvořen v Americe v 19. století a byl používán v luxusních hotelových pokojích a ložnicích prominentních osobností. Boxspring postel se stala populární díky své vysoké pohodlnosti a podpoře těla.

V Evropě byly boxspring postele představeny jako alternativa k tradičním postelím s lamelovým roštem a byly brzy přijaty díky svému modernímu designu a vysokému komfortu. V Evropě se tyto postele nazývají kontinentální postele.

Oba názvy, americká nebo kontinentální postel, jsou používány k označení boxspring postele a často jsou zaměňovány za sebe. Boxspring postel se stala synonymem pro vysokou a pohodlnou postel s pružinovou konstrukcí, bez ohledu na to, zda se nazývá americkou nebo kontinentální postelí.

Jaký je rozdíl mezi kontinentální a americkou boxspring postelí? 

Rozdíl mezi kontinentální a americkou postelí spočívá v konstrukci a výšce základny, která tvoří podstavu postele. Zatímco americká postel má obvykle základnu tvořenou pouze jednou vrstvou pružinové konstrukce, kontinentální postel má dvě až tři vrstvy pružinových konstrukcí, které poskytují ještě větší podporu a pohodlí.

Americké boxspring postele mají zpravidla nižší základnu, která se nachází blíže k zemi, což z nich dělá vhodné volby pro lidi, kteří preferují nižší postele. Kontinentální postele na druhé straně mají vyšší základnu, která se obvykle skládá z dvou až tří vrstev pružinových konstrukcí, což je dělá ideální volbou pro lidi, kteří preferují vyšší postele a potřebují větší podporu pro své tělo.

Další rozdíly mezi těmito dvěma typy postelí jsou poměrně malé a zahrnují například design a vzhled základny, materiály a vrstvy výplně matrace a další funkce, jako jsou úložné prostory pod postelí a další.

Rozdíl mezi kontinentální a americkou postelí spočívá tedy především v konstrukci základny a výšce postele, a každá z těchto variant má své vlastní výhody a nevýhody, které je třeba zvážit při výběru postele. 

Jak vznikl název boxspring?

Název "boxspring" pochází z angličtiny a doslova znamená "skládací pružinová krabice". Tento název odkazuje na konstrukci základny postele, která je složena z pevného dřevěného rámu obloženého pružinovou konstrukcí a potažené textilií. Tento systém pružin umístěných v boxspringu poskytuje dokonalou podporu těla a zajišťuje vysoký stupeň pohodlí při spaní.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.